Опiки винограду

Опiки винограду

В аномальну спеку кущі винограду потрібно швидко притінити. На вулиці з кожним днем стає спекотніше, температура щоденно стрімко підвищується і доходить до 45°С на сонці. Що робити в такий час на винограднику?

Ми знаємо, що оптимальна температура, яка потрібна для росту, дозрівання і забарвлення ягід, 28-32°С. При температурі до 20°С знижується ефективність фотосинтезу в листках виноградного куща, і процеси дозрівання уповільнюються. При температурі понад 33°С також зупиняються нормальні процеси розвитку куща. Внаслідок випаровування вологи через листяний покрив рослина потребує більше енергії на дихання. Ураження ягід проявляється при температурі 33°С і вище.

Як же діяти виноградареві, якщо частина ягід вже зазнала сонячних опіків, а листя в зоні ґрон обірване? Перш за все, треба видалити вражені ягоди. Кущ потрібно швидко затінити, для цього використовують підручні матеріали — мішки, тюль, різну тканину. Останнi роки  серед виноградорiв стала популярна затiяюча сiтка, iї рiзноманiття та довгий срок експлуатацii стали запорукою гарних врожаїв.

На листках сонячні опіки з’являються як бурий наліт. Опіки також можуть з’явитися, коли на ґронах збереглася вранішня роса, що не встигла висохнути до появи сонячних променів. Такі краплі — наче лінза. Особливо сильно страждають ґрона до дозрівання.Та можуть зазнати сонячних опіків і дозрілі ґрони, що зростають з південного боку і не захищені листяним покривом.

Оскільки в аномальну спеку випаровується багато вологи через листя і ґрунт, кущі потрібно періодично поливати під корінь і одразу ж замульчувати в радіусі 1,5 м від стовбура куща.Для мульчування застосовують солому, перегній, сіно, тирсу тощо.

 Останнi роки, як ніколи, слекотне сонце. А багато виноградарів, як те i вимагае аргокультура обрвають листя навколо грон, для кращого дозрівання. Ніхто не застрахований вiд примхiв природи та такої спеки. Виноградарі повинні якомога швидше притінити куші.