Насіння брукви

Бруква - овочева культура відноситься до сімейства капусти. На жаль все рідше зустрічається на ділянках городників і садоводів.Часто зустрічається під назвою Шведська ріпа.

Бруква дуже невибаглива в догляді і дає високі врожаї при середньому поливі. Період від сходів до технічної стиглості 90-110 днів залежно від сорту. Відмінно переносить холодний клімат найкраща температура для формування коренів 16-18 С, також справляється зі спекою і посухою.

Столова бруква багата мікроелементами і вітамінами і дуже цінується особливо в зимовий період. М'якоть столових плодів як правило жовтувата. Кормова бруква має світлішу м'якоть і сама по собі більш груба.

В їжу брукву використовують у сирому вигляді як салатів часто гасять або смажать. Добре поєднується з іншими овочами в рагу і супах.

Посадка брукви з насіння

Висівати брукву слід на ділянках на яких в минулому році росли буряк, картопля або огірки, але головне слід уникати ділянки, на яких висівалася капуста. Борозенки робимо на відстані 40-50 см одна від одної і глибиною 2-3 см. Грядки вирівнюємо, мульчіруем і рясно поливаємо. Для того щоб коренеплоди налилися і набрали потрібну масу брукву слід обов'язково проріджувати (в кілька прийомів) .Щоб отримати оптимальні розміри брукви в відкритому грунті відстані після останньої прополки має бути 40-50 см. Витрата насіння приблизно 0,5 г на 3-4 кв .м.

Догляд за бруквою

Даний коренеплід невибагливий в догляді - санітарна прополка і нечасті внесення добрив 1-2 рази за сезон. Добре відгукується на курник з розрахунку 1 частина курника на 10 частин води. 10 літрів розчину на 5 кв.м грядки. Підживлення робимо після поливу або після дощу. Під час вегетації її слід злегка підгортати.

Зберігати брукву слід в погребі чи будь-якому прохолодному місці, перш очистивши від черешків і злегка просушити на сонці. У такому вигляді бруква зможе зберігатися до 10 місяців.

Купити насіння брукви можна в інтернет-магазині «Садовий центр» з доставкою поштою в усі регіони України Одеса, Київ, Дніпро, Миколаїв, Львів, Харків, Чернігів, Тернопіль. А при замовленні на суму від 600 грн. - доставка безкоштовна.