Цибулини тюльпанів

Цибулини тюльпанів одні з найпоширеніших багаторічників в світі. Видів і сортів тюльпанів настільки багато, що ними можна милуватися нескінченно. Цибулини тюльпанів з Голландії - це цілий калейдоскоп яскравих фарб, неповторних емоцій, щорічно квітучі клумби після зимової сплячки.

Зміст статті:

1. Види і сорти тюльпанів.

2. Посадка цибулин тюльпанів після покупки у відкритий грунт або контейнери.

3. Догляд за тюльпанами.

4. Цікаві факти про тюльпани.

5. Де можна купити цибулини голландських тюльпанів в Україні оптом і в роздріб?

Фото голландские тюльпаны

1. Види і сорти тюльпанів.

Тюльпан (Tulipa) - це багаторічна квітуча рослина, відноситься до відділу квіткові, класу однодольні, порядку лилиецветних, сімейству Лілійні, роду тюльпан. Його назва пішла від перського слова «тюрбан», тому що квітка його нагадує за формою, так і родом він із Середньої Азії.

Чіткої класифікації видів входять до рід Тюльпан не існує, а відомі системи складні і заплутані, при цьому в них часто відбуваються зміни. Найбільш поширеною вважається садівнича класифікація, що складається з 113 видів тюльпанів і їх величезної кількості гібридів з 4 основними групами за термінами цвітіння.

Ранні сорти тюльпанів - назви і фото

До цієї групи зараховують 2 класу цибулинних тюльпанів - тюльпани прості ранні, тюльпани махрові ранні. Квіти з невеликими за розміром цибулинами і висотою цветоноса до 30 см. Період цвітіння починається з кінця березня. Найяскравішими представниками є сорти Дюк ван Толь (Duc van Tol), Кенді Принц (Candy Prince), тюльпан Монте Карло (Monte Carlo), Тюльпан Абба (Abba)

Середньоранні (середньоквітучих) сорти тюльпанів - опис і фото

До цієї групи також відносять 2 класу тюльпанів. Тюльпани Тріумф і Дарвінових гібриди. Найяскравішими представниками класу Тріумф є сорт Бленда Флейм (Blenda Flame) висотою від 40 до 60 см. Дарвінових гібриди в основному з висотою стебла від 60 до 80 см і великими квітами чашоподібної або бокаловидной форми. Найпопулярніший представник блашінг Апелдорн (Blushing Apeldoorn). Цвітіння з середини квітня до початку травня.

Пізні сорти тюльпанів - опис і фото

Пізні тюльпани починають цвісти наприкінці травня по початок червня. Висота стебла деяких сортів здатна досягати 75 см! До складу цієї групи входить 6 класів тюльпанів:

 • Прості пізні тюльпани (до 60 см заввишки) Ред Жоржетт (Red Georgette).
 • Лилиецветних тюльпани (до 55 см заввишки) Балада (Ballada).
 • Торочкуваті тюльпани (стебло до 55 см заввишки) Хьюс Тен Бош (Huis Ten Bosch).
 • Зеленоцветковой тюльпани (висота квітконоса середня, в межах від 40 до 60 см) Чайна Таун (China Town).
 • Попугайні тюльпани (не перевищують у висоту від 40 до 65 см) Епрікот Перрот (Apricot Parrot).
 • Махрові пізні тюльпани (досягають 60 см у висоту) Блю Даймонд (Blue Dimond).

Інші види тюльпанів - сорти та фото

До цієї групи відносять 3 класу, такі як:

 • Тюльпани Кауфмана, які з'являються першими після зими, вже в кінці березня. Їх можна дізнатися по декоративним листям з бурими смужками. Висота стебла від 8 до 32 см.
 • Тюльпани Фостера можна дізнатися по досить міцним коротким стеблах і дуже великим квітам у формі подвійної чаші. Цвітуть на початку квітня.
 • Тюльпани Грейга відрізняються темно-червоними візерунками, штрихами і плямами на поверхні листя. Висота стебла до 30 см.

2. Посадка цибулин тюльпанів після покупки у відкритий грунт або контейнери.

Вирощування тюльпанів це ціла індустрія, яка приносить безліч задоволення, як самим квітникарям, так і людям, які згодом будуть милуватися цією красою.

Найчастіше цибулини тюльпанів вирощують у відкритому грунті:

 • під зрізання;
 • для отримання посадкового матеріалу і його подальшої реалізації;
 • для декоративних цілей.

Посадка і догляд за цибулинами тюльпанів абсолютно не складні, при тому, що людина отримує величезне задоволення, милуючись цвітінням різних сортів тюльпанів. Для того щоб виростити у себе на клумбі прекрасні квіти, потрібно дотримуватися деяких правил при посадці цибулин тюльпанів, а також правильно за ними доглядати. З цим може впоратися навіть любитель.

Кінець вересня - це оптимальний час, щоб висаджувати тюльпани у відкритий грунт. Але слід брати до уваги кліматичні особливості кожного регіону. Тому, в тих регіонах, де заморозки наступають рано, посадка повинна відбуватися раніше, щоб коренева система цибулин повністю встигла розвинутися, і до перших морозів пройшло мінімум 30-40 днів. Перед посадкою досвідчені садівники залишають цибулини на 30 хвилин в рожевому розчині перманганату калію - це збереже рослини від хвороби.

Ви можете вибирати відстань між цибулинами при посадці, в залежності від того яку картинку ви хочете отримати в своєму саду. Але зазвичай рекомендують великі екземпляри висаджувати на відстані 10-12 см одна від одної, а дрібні - від 5 до 7 см. Якщо ви висаджуєте рослини на багаторічний період, то відстань варто робити в 15-20 см.

Місце для посадки квітів вибирають сонячне, але не на протязі. Кращий грунт для вирощування тюльпанів, крім чорнозему, - це легкі слабощелочние або нейтральні грунту з домішкою супесей, що забезпечують хороше постачання саджанців вологою і киснем.

Вкорінені тюльпани добре переносять зимові морози, але для кращого захисту від низьких температур рекомендується мульчувати грядки шаром торфу товщиною не менше 5 см.

Підживлення тюльпанів повинна проводитися в 3 етапи із застосуванням різних добрив:

 • на початку вегетації - азотних;
 • в період бутонізації - фосфорних;
 • після цвітіння або незадовго перед викопуванням - калійних.

Технологія вирощування тюльпанів в теплиці мало чим відрізняється від методів, застосовуваних для відкритих грунтів. Основним завданням стає створення температурних умов, рівня освітленості і вологості в приміщенні, максимально наближених до природного середовища.

Вигонка тюльпанів - це спеціальна технологія вирощування, яка дає можливість зрушити природний термін цвітіння на більш раннє або пізніше час. При такому методі використовується тільки добірний посадковий матеріал. Це викликано тим, що від рослини будуть потрібні максимальні зусилля для зростання. Цибулини тюльпанів після вигонки гинуть.

3. Догляд за тюльпанами. Хвороби тюльпанів.

Більшість сортів тюльпанів практично не піддаються більшості захворювань. Головне, щоб при посадці посадковий матеріал був здоровим, а в подальшому в прикореневій зоні не було застоїв води.

Деякі сорти тюльпанів все ж схильні до таких захворювань як:

 • Сіра гниль;
 • М'яка гниль;
 • Фузаріоз тюльпана;
 • Пестролепестность тюльпанів.

Для боротьби з грибковими захворюваннями застосовують профілактичні обробки рослини 1,5% суспензією колоїдної сірки або 1% розчином Зупорена. Чимало проблем тюльпанів приносять нематоди і гризуни, які завдають цибулин непоправної шкоди.

Найбільш поширеним способом отримання нових рослин є розмноження тюльпанів цибулинами і дітками, які утворюються навколо. Материнська цибулина тюльпана відмирає через 2-2,5 року, утворюючи кілька діток і дочірню цибулину заміщення, яка за розмірами може перевершувати материнську.

4. Цікаві факти про тюльпани.

 • А чи знаєте ви, що тюльпани продовжують рости, навіть після викопування. У букеті стебла можуть вирости ще на 2-3 см у висоту.
 • У багатьох країнах світу пелюстки тюльпанів вживають в їжу, і вони є важливим інгредієнтом багатьох кулінарних страв. Багато жителів Голландії залишилися в живих завдяки саме цибулин тюльпанів, які вони вживали в їжу в роки Другої світової війни, коли війська фашистської Німеччини взяли країну в блокаду.
 • На початку XVII століття вартість цибулини тюльпанів рідкісних сортів могла становити 4000 флоринів. Це практично приравнивало самі цибулини до грошей. Єдиний момент, що такі «гроші» можуть цвісти щороку.
 • У Росії перші тюльпани з'явилися в 1702 році завдяки старанням Петра Першого. Було створено спеціальне відомство, в обов'язки якого входили поставки квітів з Голландії.

5. Де можна купити цибулини голландських тюльпанів в Україні оптом і в роздріб?

У нашому інтернет-магазині «Садовий центр» ви знайдете великий вибір цибулин тюльпанів з Голландії різних сортів за доступними цінами, які прикрасять ваш сад, клумбу або квітник. У нас можна купити цибулини голландських тюльпанів оптом і в роздріб. Також ми працюємо за попереднім замовленням.

Ми ретельно оглядаємо і пакуємо посадковий матеріал перед відправленням до нашого замовника. Наш кур'єр по Одесі доставить ваше замовлення в найкоротші терміни, так само, як і надійні служби доставки в будь-який куточок України - Київ, Миколаїв, Дніпро, Херсон, Харків, Житомир та інші міста. Доставка по Україні займає всього 2-3 дня.

Якщо у вас є питання або необхідна допомога у виборі або по догляду за тюльпанами, звертайтеся за номерами телефонів Кредит +38 097 980 69 79 або +38 093 084 55 75, і ми з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.

По вашому запиту товарів не знайдено.